Už vás někdy napadla otázka, jaký šperk by si vybral nevidomý člověk, co by považoval za krásné a zajímavé, co by pro něj znamenal a jak by ho nosil? Jak byste nevidomému ukázali, jak ho milujete či co pro vás znamená? Lze to už vyřešit krásným šperkem s Braillovým písmem. Vyznání lásky, jméno milované osoby – můžete na šperk nechat vytepat úplně cokoliv.
Tyto šperky se staly obrovským hitem na dárek a oslovují tisíce zákazníků různého věku. Dlužno ještě podotknout, že nejen nevidomé zaujaly šperky, které nejsou jen poseté kamínky bez jakéhokoliv záměru či tvarované do určitých obrazců, ale upoutaly svou jedinečností a netradičností. Prsteny či náhrdelníky, které povídají svůj vlastní příběh a zároveň jsou pastvou pro oči.
Kdo to byl Louis Braille?
Teď dovolte pár slůvek ještě z jiného soudku. Věděli jste, že Braillovo písmo je pojmenováno po italském fyzikovi jménem Louis Braille, který v pěti letech oslepl na pravé oko, zakrátko i na levé a od svých sedmnácti let vyučoval nevidomé? Že systém, který vytvořil, byl původně určen pro psaní ve tmě a byl určen pro tajné vojenské a diplomatické informace? I přes tento svůj handicap byl výborný hráč na hudební nástroje a ovlivnil život všem, co nevidí a díky tomu byl sto let po své smrti pohřben v Pantheonu jako jeden z nejvýznamnějších mužů Francie.
Existuje spoustu možností, jak udělat radost
Zase zpět ke šperkům, které jsou v zásadě poselství, které odkazuje na svět slepců a touto cestou nám připomíná, aby k nim lidé nebyli lhostejní. Můžete udělat radost buď lacinější verzí, což je třeba stříbro a vzácné kamínky nebo dražší verzí, mezi které patří bílé zlato či diamanty. Zlatnictví, která poskytují tuto možnost, vám udělají šperky na zakázku a vy samy si řeknete, co na vašem klenotu má být vytlačeno a jaký kamínek použit.
Posuďte sami, v zásadě ať vidíte nebo ne, je to pro všechny tajemství. Každý kamínek na vašem šperku má své místo a říká vše, co máte na srdci. Ať je to jen jméno nebo vyznání lásky či jiný příběh, tak je to jen vaše. Jinými slovy: ,,Jak říct miluji tě bez použití slov“. A to je přeci krásné, ne?