Pokud sháníte opravdu originální doplněk, kterým zkrášlíte svůj zevnějšek, určitě byste měli uvažovat nad pořízením vhodného prstenu. Prsteny se nosí již po dlouhá staletí. Nemusí jít ale nutně jen o prázdné kroužky na vašem prstu, nemusí být dokonce ani zdobené žádným drahým kamenem či jeho náhražkou. Do módy se čím dál tím více začínají dostávat prsteny pečetní.
Pečetní prsten má v horní části vytvarovanou ozdobnou plochu, která může být vyvedena nejrůznějšími způsoby. Dnes už mají pečetní prsteny pouze ozdobnou funkci, ale v historii byly velmi důležitým vybavením, bez kterého se neobešel žádný panovník. Právě horní plocha pečetního prstenu totiž sloužila k potvrzování pravosti dokumentu a de facto nahrazovala panovníkův podpis. Dodnes pečetního prstenu používá například papež, který má tzv. rybářský prsten svatého Petra.
Vybrat si můžete kromě nejrůznějších provedení pečetící plochy také z mnoha variant materiálu, ze kterého je prsten vyroben. I zvolený materiál totiž hraje velkou roli v tom, jestli se vám bude prsten dobře nosit. Zdaleka nejrozšířenější a nejoblíbenější variantou je v dnešní době chirurgická ocel, tedy materiál, ze kterého se běžně vyrábí lékařské nástroje. Na rozdíl od drahých kovů je za prvé mnohem levnější, a za druhé je s ní méně práce, protože se nemusí nijak zvlášť udržovat, jako například zlato nebo stříbro. Její výhodou je také její odolnost vůči korozi, takže se nemusíte bát, že by prsten po čase zrezl nebo se jinak poškodil. Pokud by vám nevyhovovala běžná stříbrná barva chirurgické oceli, samozřejmě není problém koupit si prsten pozlacený.
Pečetní prsten je v poslední době opět oblíbený, a pořídit si ho můžete snadno i vy.