POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Jaký příběh se ukrývá za nacistickým zlatým vlakem?

V posledních několika týdnech se objevuje zpráva o možném objevu nacistického zlatého vlaku. Je zde ale mnoho mnoho otázek. Co přesně se ve vlaku nachází? Komu ze zákona náleží obsah vlaku? Co by se mělo udělat se zlatem? Tyto a další otázky stále zůstávají nezodpovězeny.

Byl to vlastně malý obrněný vlak s délkou 100 až 150 metrů. Předpokládá se, že vezl velké množství drahých kovů, zejména zlato, drahokamy, zbraně a různá umělecká díla, včetně ruské Jantarové komnaty. Vlak byl naložen, když se přibližovala sovětská Rudá armáda a měl namířeno do Vratislavi, ale nikdy tam nedojel. Je zde mnoho spekulací, že vlak byl ukryt. Někteří lidé se domnívají, že náklad obsahoval až 300 tun drahých kovů, umění a zbraní a dalších cenností.

Jak byla zjištěna a potvrzena poloha vlaku

S pádem Třetí říše byli nacističtí vězni nuceni vykopat přes pět mil tunelů kolem oblasti polského Walbrzychu, kde údajně ukryli vojenské předměty a další cennosti. Mapu k tomuto pokladu velmi neochotně poskytli dva hledači pokladů, kteří si nárokují každý 10 % z celkové budoucí ceny. Polské úřady již na místo nechaly dovézt georadar, aby ověřily, zda se vlak v tunelu opravdu nachází. V tunelech se něco opravdu nachází a je to více než 100 metrů dlouhé. Předpokládá se, že přístup k vlaku bude velmi nebezpečný. Bude potřeba zneškodnit výbušniny a možné nastražené pasti, které by mohly celou akci překazit.

Kdo má práva na obsah vlaku?

Stále ještě je nutné počkat na to, co se bude ve vlaku nacházet, ale i přesto zde existuje několik států i jednotlivců, kteří si již nárokují podíl. Několik přeživších má i po sedmdesáti letech po válce na obsah vlaku největší práva, ale Polsko s tímto tvrzením příliš nesouhlasí. Rusko, které osvobodilo Polsko od nacistů během 2. světové války, si také nárokuje část obsahu jako náhradu za vojenské náklady a konkrétně požaduje jakékoliv ruské umění ve vlaku, včetně Jantarové komnaty, Barokní komnatu z jantarových panelů, plátů zlata a zrcadel, které zmizely z Petrohradu během války. Také je zde dvojice již zmíněných hledačů pokladů, Polák a Němec, kteří si nárokují 10 % z pokladu za jeho objev.

VIDEO DOKUMENT: