Že jsou zlaté slitky zajímavou a stále oblíbenější investiční příležitostí, o tom dnes již není pochyb. Zlato je fenoménem již po staletí a vzhledem k jeho stoupající ceně to rozhodně nevypadá, že by snad v příštích letech mělo nějak výrazně ztrácet na hodnotě.
Vyplývá z toho jediné: uvažujete-li, kam investovat své peníze, zlato nabízí poměrně výhodnou příležitost, kterou by byla škoda nevyužít.
Kde se zlato bere?
Ovšem jednotlivé zlaté produkty, které nakupuje cílový zákazník, se samozřejmě musí někde vyrobit. Abychom měli do čeho investovat, musí existovat konkrétní produkt, například mince nebo zlatá cihla, kterou si budeme moci zakoupit. Těžbou a zpracováním zlata se zabývá celá řada profesionálních zpracovatelů. A někteří z nich jsou díky dlouholeté tradici a profesionalitě natolik prestižní, že už samotné vyslovení jejich jména předznamenává kvalitu a exkluzivitu. Takovým výrobcem je například švýcarská mincovna Argor-Heraeus, renomovaný zpracovatel zlata, stříbra, platiny a paladia. Ročně rafinuje až 400 tun zlata, recykluje drahé kovy, nabízí polotvary pro šperkařský průmysl a do portfolia jejích aktivit náleží rovněž výroba mincí a medailí, což je činnost, kterou proslula patrně nejvíce.
Zlato ze Švýcarska
Historie mincovny Argor Heraeus sahá více než šedesát let do minulosti, konkrétně do počátku padesátých let dvacátého století. V jihošvýcarském Mendrisiu byla tehdy založena společnost, která s každým uplynulým rokem zažívala úspěchy na trhu a tyto obchodní zkušenosti dokázala plně využít. Zvýšením know-how a vytvářením renomé se brzy velmi snadno dostala do povědomí veřejnosti. V roce 1974 vstoupila na newyorskou burzu, v roce 1982 na komoditní burzu v Tokiu. Zlaté slitky od firmy Argor Heraeus jsou mimořádně oblíbené i mezi českými investory a v nabídce je mají nejen výhradní prodejci zlata, ale třeba i „obyčejné“ internetové nákupní galerie, které se zabývají prodejem nejrůznějšího zboží, od elektroniky po sportovní příslušenství.