POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Varovné signály cenných kovů

Drahé kovy zakončily první čtvrtletí roku 2017 se solidním posílením. Zlato posílilo o 9 % a stříbro dokonce o 14 %, ale přesto v celkovém pohledu oba kovy ztratily více než polovinu svých předchozích posílení.

I přes toto silné čtvrtletí zůstávají drahé kovy pod svým únorovým maximem, zatímco dolar prolomil své dvousetdenní maximum. Se začátkem druhého čtvrtletí se tedy vyrojily i varovné signály ohledně drahých kovů.

Nikdy není dobré znamení, když je zlato nejsilnější částí sektoru a zejména ve chvíli, kdy se sektor pohybuje směrem dolů. Stříbro nedávno prolomilo svůj 200 denní průměr a překonalo zlato i z pohledu procentuálního růstu.

Zlato je nyní nejsilnější částí sektoru, ale jsou tu důkazy, které naznačují jeho pád ve druhém kvartálu. Zlato už během posledních dvě stě dnů dvakrát snížilo svou cenu a s dalším posílením dolaru je nutné počítat s tím, že to nastane znovu.

Dolar v poslední době prudce posílil a překonal svůj dvousetdenní průměr. A pozor, přestože si zlato na první pohled stojí celkem dobře vůči zahraničním měnám, bližší pohled ukazuje velké rozdíly mezi zlatem a dolarem, zejména v únoru. Poměr zlata vůči cizím měnám je slabší než poměr zlata vůči cizím měnám. To znamená, že zlato je nyní náchylnější na výkyvy amerického dolaru než obvykle.

Se začátkem druhého čtvrtletí jsou tu tedy kritická varování, které je nutné respektovat. Investoři považovali pokles cen drahých kovů v únoru za špatné znamení. Podle aktuálního vývoje to navíc vypadá, že zlato se nedostane ani přes svůj padesátidenní průměr. Americký dolar zatím přesto odolává a posiluje. To, že je zlato stále nejsilnější částí sektoru není pro celý sektor vůbec dobré.

Očekávali jsme, že se v roce 2017 něco podobného stane. Buďte trpěliví, a pokud přijde pád cen, neváhejte a nakupujte.

Další zajímavé články o investici do zlata