Často můžete v odborných kruzích slyšet, že hodnota komodity klesla kvůli profitování. Tak jako trh mění poptávku a nabídku, tak stejně tak mohou padat a růst ceny i na trhu s komoditami. Nicméně, pokud se má jednat o profit, je cenné vědět, co tato akce způsobí.
Realita tržního cyklu
Finanční trhy se točí v cyklech, to je nezpochybnitelné. A ačkoliv už je odborníci mnohokrát zkoumali, stále jsou velkou záhadou. Nicméně, všichni se shodli na tom, že se tyto cykly pravidelně opakují. Raději, než se jich bát je lepší se naučit, jak z nich vytěžit co nejvíc.
Prodávat na vrcholu
Levně koupit, draze prodat. Tisíckrát omílaná rada, kterou znají všichni. Nicméně je velmi složité tohoto cíle dosáhnout. Zejména je tu velký rozdíl mezi krátkodobou a dlouhodobou investicí. Na dnešních trzích se zlatem a stříbrem je mnoho spekulantů. Je nutné porozumět rozdílu mezi papírovým a fyzickým zlatem. Papírové zlato často způsobuje rozdíly v cenách zlata. Takže zjednodušeně řečeno, ti, kteří kupují zlaté certifikáty a podobné předměty jsou často spekulátoři těžící z malých zisků.
Prodat i při nejmenším zvýšení ceny je pro ně klíčové, aby udrželi svůj investiční model. Často provádějí mnoho obchodů, snaží se minimalizovat ztráty a produkovat mnoho maloprofitových obchodů.
Dlouhodobý pohled
Dlouhodobí investoři kupují zlato kvůli jeho hodnotě a stabilitě. To jsou ti, kteří sledují ceny v horizontu let a desetiletí, ne dnů nebo týdnů. Sledují růst a pád nabídky a poptávky, globální ekonomické trendy, politiku centrálních bank a podobně.
Ti, kteří hodně využívají zlato, například klenotníci nebo firmy vyrábějící elektroniku, se o cenu zlata živě zajímají. Pomáhá jim to lépe investovat a držet náklady na uzdě.
Jediný způsob, jak profitovat z komodity e prodat jí za více peněz, než jste jí koupili. Proto dlouhodobí investoři rádi vidí pády cen. Protože vědí, že jednou se situace opět obrátí a ceny budou růst, vidí recesi jako ideální příležitost k nákupu.