Historie firmy Rolex není na rozdíl od jiných hodinářských společností nějak zvláště dlouhá, začala se psát teprve na počátku dvacátého století (tedy v době, kdy měly takové firmy jako Omega, IWC nebo Breitling za sebou již bezmála půlstoletí).
O to bohatší však je seznam stěžejních událostí, které provázejí společnost Rolex po celou dobu její existence, a které pomohly vytvořit z této značky doslova legendu nejen mezi švýcarskými hodináři. Pojďme se podívat na některé zajímavosti, které jste o firmě Rolex možná netušili.
Společnost Rolex je prvním výrobcem na světě, který uvedl na trh vodotěsné hodinky. Stalo se tak v roce 1926 s modelem Oyster (Ústřice).
Na tento výrobek nechal šéf firmy Hans Wilsdorf otisknou v deníku New York Times celostránkovou reklamu (připomeňme si, že reklama byla v tehdejších dobách stále ještě v plenkách), kde Oyster označil za „zázračné hodinky vzdorující všem přírodním živlům“. A byla to svatá pravda – vždyť již v roce 1920 hodinky Rolex absolvovaly cestu přes lamačský průliv na zápěstí plavkyně Mercedes Gleitzové, aniž by došlo k sebemenšímu poškození. Třicátá léta se nesla ve znamení dalšího pokroku. Povzbuzen úspěchem Oysteru začala značka pronikat do povědomí stále širšího publika.
V této době se v logu objevila proslulá korunka, která se stále častěji objevovala i na nejrůznějších sportovních akcích od golfu po tenis. Společnost získala dostatečné prostředky na výzkum, takže mohla své produkty vybavovat nejmodernějšími technologiemi. Představila například systém automatického nátahu přirozeným pohybem ruky, kterým od té doby vybavovala veškeré výrobky.
Rok 1951 přinesl další technologický průlom: Rolex uvedl na trh vůbec první hodinky, které na displeji zobrazují datum. A Rolex pronikal ještě dál – tak se jeho hodinky podívaly nejen na střechu světa (na ruce Edmunda Hillaryho, vůbec prvního člověka, který tento vrchol pokořil), ale rovněž do hlubin oceánu. V roce 1960 spolu s oceánografem Jacquesem Piccardem navštívily hodinky Rolex nejhlubší místo na Zemi, bezmála jedenáct kilometrů hluboký Mariánský příkop.