Švýcarské hodinářské mistry netřeba představovat. Kdo by neznal značky jako Zenith, Omega, Breitling nebo Tissot? A to i v případech, že se na vašich zápěstích zrovna nevyjímají. Představíme vám Tissot zajímavosti v tomto článku.
Pojďme si však říct něco víc o zajímavostech, které se pojí s posledně jmenovanou značkou, tedy firmou Tissot založené v roce 1853 (což jí mimochodem řadí mezi značky s vůbec nejstarší tradicí).
Logo Tissot s neodmyslitelným helvetským křížem se opakovaně objevuje na různých sportovních a jiných společenských událostech, které sponzoruje (což znamená, že jim oficiálně dodává časomíru). Tissot je například generálních partnerem světového seriálu závodů Moto GP, mistrovství světa v hokeji nebo šampionátu v šermu. Díky tomu se dostal do povědomí miliard lidí ve stovkách světových zemí a stal se jedním z lídrů hodinářského průmyslu.
Hodinky Tissot poskytují nadstandardní funkce a každá jejich modelová řada je něčím specifická a exkluzivní. Tak například model Tissot Touch Collection nabízí dotykové ovládání, které poodhalí veškeré funkce přístroje a umožní neobyčejný zážitek. Všechny hodinky této kolekce jsou navíc pokryty nerozbitným safírovým sklíčkem.
Tissot pravidelně přichází s inovacemi, a tak postupně dodal na trh hodinky z poněkud neobvyklých materiálů. V osmdesátých letech spatřily světlo světa například hodinky ze dřeva nebo perleti a dokonce i osmnáctikarátového zlata. Dodnes firma navíc vyrábí limitované edice modelů z dřívější doby, které jsou zvláště cenné pro sběratele a poskytují unikátní svědectví o historii hodinářského řemesla.
Třebaže dnešní hodinky jsou daleko modernější, starší modely mají pro mnohé zákazníky stále něco do sebe. Samozřejmostí však zůstávají i luxusní modely, dostupné v neobvykle širokém výběru. Zlaté modely nejsou žádnou novinkou, dokonce i ochranné sklíčko se však v mnoha případech pyšní exkluzivními materiály, zpravidla safírem odolným proti poškrábání, křemíkem či haselitem – speciálním tvrzeným plastem.